Творчі звіти Півнівського сільського Клубу та Зориківського сільського Будинку культури
Дата: 15.06.2021 09:19
Кількість переглядів: 220

11 червня 2021 року в Міловській громаді стартував щорічний огляд-конкурс самодіяльної народної творчості «Мій край – моя земля» серед клубних закладів, які є творчими звітами роботи клубних закладів перед громадськістю.
Метою огляду-конкурсу є вивчення кращого досвіду роботи закладів, пошуку нових форм і методів культурного обслуговування, залучення громадськості до діяльності закладів і аматорських колективів, підвищення уваги місцевих органів влади до проблем галузі.
У 2021 році огляд-конкурс проводиться під гаслом «Моє село - моя історія жива».
Журі огляду-конкурсу очолила Оксана Дубук - завідувач сектору культури та туризму управління освіти культури, молоді та спорту селищної ради.
Відповідно до затвердженого графіку, сьогодні гостинно відкрили свої двері Півнівський сільський Клуб та Зориківський сільський Будинок культури.
З привітальним словом в закладах виступив староста - Едуард Соляник, який зазначив, що культура відіграє важливу роль в житті громади. Селяни активно приймають участь в різноманітних заходах. Подякував аматорам за ентузіазм та натхнення.
Секретар селищної ради Аліна Прищепа побажала творчим колективам нових успіхів та процвітання на творчій ниві.
Обов’язковим в програмі звіту було представлення одного з календарно-обрядових дійств літньо-осіннього циклу свят (обрядові, родинно-побутові) та елементу нематеріальної культурної спадщини.
І вкотре переконуємося, наскільки багата Міловщина талановитими людьми, які тут живуть і творять.
В Півнівському сільському Клубі представлено елемент НКС "Ручне прядіння нитки з овечої шерсті". Майстринею Оленою Вишняк на практиці показано процес прядіння вовни. Історія прядіння дуже зацікавила журі та односельців. В наш час це ремесло є рідкісним і потребує вивчення.
Свої музичні вітання дарували: танцювальні колективи "Файна", Півняночки", театральні колективи "Ставичани", "Маска", солісти Лідія Самчук, Олена Коробка, Каріна Данильченко, Катерина Світлична, Лариса Казанцева та ін. Теплими та щирими оплесками глядачі нагороджували кожний номер. А сценки "На городі" та "Пенсіонери майбутнього" додали хвилинку гумору кожному присутньому у залі.
Сільська громада, як велика родина зібралася і в Зориківському сільському Будинку культури, щоб підтримати своїх односельців - аматорів сцени.
Перед початком концертної програми всі присутні мали змогу ознайомитися з елементом НКС - традиційним бджільництвом.
Творчі колективи показали відпрацьований цікавий репертуар, продемонстрували свої найкращі номери.
Хороший настрій, тепло і позитив подарували: вокальний колектив "Зоряночка", тріо "Мальви", дуети "Зорепад", "Мамадоня", "Сестри Гармаш", солісти Ольга Железняк та Андрій Коробка, танцювальний колектив "Дивоцвіт" та ін.
Влучно доповнило програму обрядове дійство "Українське сватання" у виконанні театрального гуртка "Смішарики". Цікаво і змістовно представлено обряд згідно народних традицій.
Неочікуваним став виступ Віктора Гончарова з номером "Я тебя нарисовал". Перевтілившись в художника, за декілька хвилин під гучні оплески глядачів на сцені було намальовано дві картини. Гумореска "Доїльна машина" також влучно доповнила сценарій та зірвала шквал аплодисментів.
Танці, щирі пісні, гумор з'єднали серця і душі гостей та учасників звіту в єдине ціле. Атмосфера любові й добра панувала в залі впродовж всього творчого звіту.
Оксана Дубук висловила подяку всім аматорам сцени за чудовий настрій, який вони подарували цього вечора. Також відначила, що дуже багато зроблено працівниками закладів для розвитку художньої самодіяльності. Все більше людей долучається до народної творчості. Побажала всім творчих успіхів, натхнення та процвітання.
Всіх учасників нагороджено грамотами Міловської селищної ради.
Підведення підсумків огляду-конкурсу та нагородження переможців відбудеться в листопаді на заключному Гала-концерті до Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
А огляд-конкурс крокує далі, і вже 23 червня аматорські колективи Калмиківського сільського Будинку культури продемонструють свою виконавчу майстерність, різножанровість, сценічну культуру та зустрінуть своїх глядачів.


