Обласний фестиваль української народної іграшки та гри

Дата: 22.06.2021 08:36

18 червня 2021 року в м. Кремінна відбувся обласний фестиваль української народної іграшки та гри.

Традиційно фестиваль проводиться на березі річки Красна. Захід насичений українським колоритом і народними традиціями.

Творчі колективи Міловської громади також прийняли участь у фестивалі. Делегацію громади очолила керуюча справами виконавчого апарату Міловської селищної ради Галина Ахтирська.

Згідно програми фестивалю проводились українські народні ігри, забави, театралізовані програми, козацькі розваги, майстер-класи з виготовлення оберегів, народних іграшок.

На ігровому майданчику творчі колективи Морозівського та Великоцького сільських Будинків культури, Півнівського сільського Клубу продемонстрували народні та обрядові ігри «Горю-дуб», «Віночок», «Подоляночка», «Червона стрічка», «Хвостики», «Ой на горі жито», де вся бажаючі мали змогу прийняти участь.

В рамках відзначення 83-ї річниці утворення Луганської області відбулася виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та образотворчого мистецтва «Витоки». Свої роботи на виставці преставили: Марина Прудіус, Ольга Селіванова, Людмила Мичка, Ольга Гончарова (в’язання гачком), Ксенія Власенко (ляльки-мотанки).

Обов’язковим було представлення елементу нематеріальної культурної спадщини. Творчим колективом Калмиківського сільського Будинку культури представлено традицію приготування узвару. Елемент включено до місцевого переліку. Свіжим холодним напоєм пригостили заступника голови Луганської облдержадміністрації Катерину Безгинську, голову Кремінської міської ради Володимира Струка, очільницю управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації Аліну Адамчук. На сьогодні елемент подано на розгляд обласної комісії щодо включення до обласного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини.

В програмі заходу також відбувся виступ Луганського обласного козачого кінного театру.

Завершився захід пізно увечері концертною програмою та нагородженням учасників.

За участь в обласному фестивалі української народної іграшки та гри творчі колективи, майстрів Міловщини нагороджено дипломами Луганської обласної державної адміністрації, управління культури, національностей і релігій облдержадміністрації і Луганського обласного центру народної творчості.