З початку року СБУ виявила на сході України понад 200 кг вибухівки, яка належала диверсійним групам бойовиків

Дата: 16.08.2021 16:39

СБУ продовжує системно виявляти схрони з бойовими засобами ураження учасників незаконних збройних формувань. З початку року у Луганській області встановлено місцезнаходження понад 40 тайників. З них вилучено тисячі одиниць зброї та боєприпасів бойовиків.

Серед виявленого – понад 200 кг вибухівки, а також гранати і реактивний піхотний вогнемет виробництва РФ.

За оперативними даними, виявлені схрони у 2014 році облаштували ватажки та учасники диверсійних груп бойовиків так званих «Л/ДНР», які чинили збройний супротив силам АТО.

У Лисичанську:

співробітники СБУ встановили місцезнаходження прихованого арсеналу засобів ураження ворожих диверсантів, причетних до підривів декількох мостів у Луганській і Донецькій областях у 2014 році.

Зі схованки, облаштованої у порожнині стіни покинутої захисної споруди, вилучено:

-понад 8 тис. одиниць зброї і боєприпасів,

-9 кг тротилу і пластиду,

-протитанковий ракетний комплекс «Фагот»,

-реактивний піхотний вогнемет «РПО-А «Шмель», виробництва РФ.

У центрі Сєвєродонецька:

тайник з бойовими гранатами учасників незаконних збройних формувань виявлено у підвалі багатоповерхівки.

Засоби ураження перебували у бойовому стані і наражали на небезпеку громадян.

У Станично-Луганському районі:

під час слідчих дій за місцем проживання учасника кримінального провадження правоохоронці, серед іншого, виявили:

- понад 1 кг вибухівки,

- електродетонатори,

- бойові гранати.

У селищі поблизу Сєвєродонецька:

виявлено тайник з реактивними протитанковими гранатами та великою кількістю набоїв до стрілецької зброї.

Зловмисники облаштували схрон у 2014 році за вказівкою одного з ватажків незаконних збройних формувань так званої «ЛНР».

У Покровському районі Донеччини:

під час документування протиправної діяльності учасника незаконного збройного формування так званого «Батальйону Восток» правоохоронці вилучили зі схрону:

- дві тротилові шашки загальною вагою 600 г,

- автомат АКС-74 з двома магазинами,

- гранатометний постріл РПГ-18,

- гранатометний постріл ВОГ 17м «хаттабка»,

- дві гранати РГД-5 із запалами до них,

- п’ять димових шашок,

- майже 3 тис. набоїв різного калібру.

За викритими фактами протиправної діяльності тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення до відповідальності винних осіб.

Заходи з виявлення і вилучення засобів ураження проводили співробітники Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з Національною поліцією та у взаємодії з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Пресслужба СБУ в Луганській області