Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) інформує: 1) щодо необхідності подачі інформації про кінцевих бенефіціарних власників; 2) "Он-лайн будинок юстиції"

Дата: 28.08.2021 10:18
Кількість переглядів: 295

Фото без опису

1)

Нагадуємо про необхідність подачі юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників

 

            Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків) нагадує про необхідність, починаючи з 11 липня 2021 року, подачі юридичними особами державним реєстраторам інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ).

            Всім юридичним особам (у тому числі громадським об'єднанням зі статусом юридичної особи) щодо яких відповідно до закону в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності", зареєстрованого Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 (тобто до 11 липня 2021 року), незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує оновлення, необхідно подати до державних реєстраторів інформацію про КБВ протягом 3 місяців починаючи з 11 липня 2021 року!

            Не передбачено наявності відомостей про КБВ в Єдиному державному реєстрі та, відповідно, не мають подавати документи для оновлення відомостей про КБВ наступні юридичні особи:

            політичні партії, структурні утворення політичних партій;

            професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань;

            творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок;

            організації роботодавців, їх об’єднання;

            адвокатські об’єднання;

            торгово-промислові палати;

            об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;

            релігійні організації;

            державні органи;

            органи місцевого самоврядування, їх асоціації;

            державні та комунальні підприємства, установи, організації.

 

            Також для всіх юридичних осіб, крім наведених вище, змінюються правила подачі відомостей про КБВ:

            1. У разі зміни КБВ, юридичні особи зобов'язані повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

            2. При зверненні до державного реєстратора, у випадках передбачених законодавством, юридичним особам необхідно, серед інших документів, подавати структуру власності.

            3. Юридичним особам необхідно щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації, протягом 14 календарних днів подавати державному реєстратору документи  для підтвердження відомостей про КБВ.

            Акцентуємо увагу, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адміністративним правопорушенням, відповідальність за вчинення якого встановлена частиною шостою статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

_____________________________________________________________________________________

2)

Он-лайн будинок юстиції" - сучасний засіб

отримання онлайн послуг та інформації з єдиних та державних реєстрів

 

            Запроваджений Міністерством юстиції України онлайн-сервіс – "Он-лайн будинок юстиції" є сучасним засобом як отримання інформації з різноманітних державних реєстрів, так і забезпечує можливість подачі документів для попереднього правового аналізу документів на реєстрацію громадської організації зі статусом юридичної особи та подачі документів для державної реєстрації створення громадської організації онлайн, не звертаючись безпосередньо до центру надання адміністративних послуг або відповідного суб'єкта державної реєстрації.

            Посилання на "Он-лайн будинок юстиції" в мережі Інтернет - https://online.minjust.gov.ua.

            До переваг користування "Он-лайн будинком юстиції" можна віднести:

            оперативне, в режимі реального часу, отримання інформації з багатьох єдиних та державних реєстрів;

            цілодобовий доступ до інформації з державних реєстрів;

            цілодобова можливість подачі документів для попереднього правового аналізу документів на реєстрацію громадської організації зі статусом юридичної особи та подачі документів для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи;

            перевірка тотожності найменування громадського об'єднання;

            зручність користування та зрозумілий інтерфейс для роботи;

            у разі подачі документів, для попереднього правового аналізу документів на реєстрацію громадської організації зі статусом юридичної особи та виправлення помилок (за наявності), додаткова впевненість при подачі документів для державної реєстрації;

            відсутність черг при подачі документів;

            відсутність контакту з державним реєстратором, що знижує корупційні ризики;

            відсутність необхідності звернення до центру надання адміністративних послуг або до відповідного суб'єкта державної реєстрації, для подачі документів для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи (звертаємо увагу, що подача документів онлайн для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи можлива лише за наявності електронних цифрових підписів).

            Скориставшись послугами "Он-лайн будинку юстиції" Ви зможете значно заощадити власні кошти та час і можете отримати інформацію яку вам необхідно буквально не виходячи з дому.

            Також нагадуємо, що у разі виникнення питань щодо державної реєстрації громадських формувань у Луганській області, отримати відповіді на такі питання можна звернувшись особисто до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за адресою - 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22 або за телефонами - 0645242216, 0953624202.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь