СБУ виявила схрон бойовиків, в якому ховали елементи саморобного вибухового пристрою для терактів

Дата: 08.09.2021 15:55

Служба безпеки України викрила черговий схрон бойовиків на Луганщині - поблизу селища Біловодськ Старобільського району. Виявлені бойові засоби ураження призначалися для виготовлення саморобних вибухових пристроїв.

За інформацією СБУ, схованку обладнали члени диверсійно-розвідувальної групи, яка діяла у Луганській області у 2014 році.

Під час підриву мосту у селі Євсуг у 2014 році двоє бойовиків загинули. Третій продовжує вести підривну діяльність проти України у складі так званої спецслужби бойовиків «МДБ ЛНР».

Набір засобів ураження, знайдених у схованці, призначався для виготовлення саморобного вибухового пристрою та вчинення диверсійного акту на мирній території України.

Загалом правоохоронці вилучили зі схрону:

4 кг тротилу;

14 гранат Ф-1 та РГД-5, у тому числі одну із бікфордовим шнуром;

5 гранатометних пострілів ВОГ-25;

3 запали;

2 електродетонатори;

майже 400 набоїв різного калібру.

Раніше на Старобільщині неподалік села Парневе співробітники СБУ виявили схрон бойовиків, де зберігалися:

2 гранати Ф-1;

протитанкова граната ПГ-7;

0,2 кг пороху;

3 сигнальні міни СМ-320;

майже 400 набоїв.

Заходи з виявлення та знешкодження бойових засобів ураження здійснювалися у взаємодії з вибухотехніками ГУ ДСНС у Луганській області.

Пресслужба СБУ в Луганській області