Головне управління ДПС у Луганській області інформує: 1) До зведеного бюджету платники Луганщини перерахували понад 5,7 млрд грн податків і зборів; 2) Кошти на депозитному банківському рахунку: чи необхідно подати одноразову добровільну декларацію?

Дата: 07.10.2021 13:37
Кількість переглядів: 233

1)

До зведеного бюджету платники Луганщини перерахували понад 5,7 млрд грн податків і зборів

Як повідомила начальник Головного управління ДПС у Луганській області Ольга Височина, протягом січня - вересня 2021 року платники Луганщини сплатили до зведеного бюджету 5 млрд 767,5 млн гривень. Це на 27 відс. або на 1 млрд 225,6 млн грн більше, ніж у січні - вересні минулого року.

Зокрема, до державної скарбниці надійшло 2 млрд 648,1 млн гривень. У порівнянні з показниками за аналогічний період 2020 року надходження зросли на 38,6 відс. або на 737,8 млн гривень.

За її словами, у розрізі основних платежів до державного бюджету надійшло 980,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору; 1 млрд 197,1 млн грн податку на додану вартість; 116 млн грн податку на прибуток підприємств; 248,2 млн грн рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення, 45,5 млн грн екологічного податку.

Крім того, від платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування регіону надійшло 2 млрд 933 млн грн, що перевищує фактичні надходження за січень - вересень минулого року на 16,4 відс. або на 413,5 млн гривень.

Ольга Височина зазначила, що спостерігається покращення податкової дисципліни, про що свідчить збільшення сплати податків до бюджету.

 

Головне управління ДПС у Луганській області

 

_____________________________________________________________________________________

 

2) 

Кошти на депозитному банківському рахунку: чи необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію?

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. У разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання Декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.

У відомстві нагадують, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

 

Головне управління ДПС у Луганській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь