Головне управління ДПС у Луганській області інформує: 1) Від виробників підакцизних товарів до бюджету надійшло понад 23,6 млн гривень; 2) Одноразове добровільне декларування: хто може та хто не може бути декларантом
1)
Від виробників підакцизних товарів до бюджету надійшло понад 23,6 млн гривень
Заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Ігор Ткачов повідомив, що за січень – листопад 2021 року від суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво підакцизних товарів на території Луганської області, надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) до державного бюджету 23 млн 603,9 тис. гривень.
За його словами, від зазначених суб’єктів господарювання тільки у листопаді поточного року надійшло 1 млн 720,2 тис. грн акцизного податку.
Ігор Ткачов нагадав, що акцизний податок відноситься до загальнодержавних податків і зборів.
Головне управління ДПС у Луганській області
______________________________________________________________________________________________
2)
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: хто може скористатися та хто не може бути декларантом
У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для Податкового кодексу України регулює підпункт «в» підпункту 14.1.213.
Декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
У відомстві нагадують, що законодавчі норми щодо процедури одноразового (спеціального) добровільного декларування визначені підрозділом 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Головне управління ДПС у Луганській області