Норвезька рада у справах біженців (NRC) надає допомогу українцям, які постраждали внаслідок бойових дій

Дата: 02.04.2023 21:41

За ініціативи начальника Міловської селищної військової адміністрації Ірини Болткової у місці компактного проживання внутрішньо-переміщених осіб м.Дніпро, організовано зустріч з представниками Норвезької ради у справах біженців. Наразі в шелтері мешкають жителі Луганської та Донецької областей, більшість – це люди похилого віку.

Організація надає юридичну допомогу та захищає права біженців, внутрішньо переміщених осіб та людей, що постраждали внаслідок війни в Україні.

За допомогою фахівців NRC безкоштовно можна отримати детальну інформацію та консультацію щодо процедур та документів, необхідних для перетину державного кордону України до сусідніх країн, перебування та працевлаштування в них, отримання паспорта, свідоцтва про народження/смерть, отримання гуманітарної, психологічної допомоги, оформлення пенсії та інших соціальних виплат, підготовчих дій для отримання компенсації за зруйноване житло, та інше.

У мирний час питання оформлення спадщини, звільнення з роботи, отримання свідоцтва про народження чи смерть – були доволі буденними і в більшості випадків швидко вирішувались. Проте нині для ВПО ці питання перетворились на проблеми. Адже в когось втрачені усі документи, десь не працюють реєстри, а хтось лишив майно на тимчасово окупованій території.

На ці та всі інші запитання внутрішньо-переміщені особи отримали вичерпну відповідь.