Що таке верифікація даних і як НСЗУ її здійснює?

Дата: 17.07.2023 16:52
Кількість переглядів: 250

Фото без опису

Однією з основних функцій НСЗУ є забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ) - однією з найбільших та систем в країні.

Реєстри ЕСОЗ містять велику кількість даних. Так, реєстр пацієнтів на сьогодні містить понад 35 мільйонів записів про пацієнта, реєстр медичних спеціалістів та працівників складається з понад 310 тисяч користувачів, які щоденно генерують понад 3 мільйони електронних медичних записів про пацієнтів. На сьогодні загальна кількість електронних медичних записів становить понад 2 мільярди записів.

Всі ці дані зберігаються в структурованому вигляді для можливості подальшого використання для прийняття управлінських рішень. Наприклад, для здійснення прогнозування потреб населення в медичних послугах, формування сум договорів для закладів, здійснення оплат за договорами тощо.

Для того, щоб ці дані могли бути якісно використані вони мають бути актуальними і достовірними. Для цього НСЗУ здійснюються заходи з верифікації даних ЕСОЗ.

Верифікація – це комплекс заходів з порівняння, встановлення відповідності та підтвердження відомостей, що містяться у центральній базі даних, з відомостями, отриманими від органів державної влади, відомостями з державних електронних інформаційних ресурсів, іншими даними. 

Верифікація проводиться НСЗУ на постійній основі з різною періодичністю відповідно до типів даних та інформації, що верифікуються, а також інструментів, що застосовуються для її здійснення. Так, проводяться такі види верифікації стосовно таких даних:
- пацієнт - проводяться дії стосовно активації і деактивації записів про пацієнта, співставлення даних з даними ДРАЦСГ стосовно померлих осіб, виявлення та усунення дублів записів в системі тощо; 
- медичний працівник - співставлення даних з даними ДРАЦСГ стосовно померлих осіб, перевірки інформації про трудові відносини;
- заклад охорони здоров'я або аптека - перевірка даних про заклад з його статусом і даними в ЄДР, перевірка наявності чинної ліцензії на медичну практику чи право здійснення торгівлі лікарськими засобами;
- медичні записи - встановлення коректності ведення тих чи інших медичних записів, здійснення перекриття медичних записів.
Всі ці заходи з верифікації здійснюються за розробленими процедурами, впровадженими інструментами та спеціалістами відповідної компетенції. 
Враховуючи, що обсяги даних в ЕСОЗ є найбільшим в країні, то і результати верифікації теж масштабні. Так, з 2019 року було:
- верифіковано понад 12 тисяч закладів охорони здоров'я;
- верифіковано понад 14 тисяч аптек та місць відпуску лікарських засобів;
- деактивовано понад 2,7 мільйонів записів про померлих осіб;
- проведено дедублікацію майже 1,7 мільйони записів;
Заходи з верифікації дозволяють отримувати дані ЕСОЗ, які є повними і достовірними. НСЗУ далі використовує ці дані для реалізації програми медичних гарантій - для формування договорів із закладами та оплату наданих ними медичних послуг пацієнтам тощо.

https://www.nszu.gov.ua/novini/shcho-take-verifikaciya-danih-i-yak-nszu-yiyi-zdijsnyuye-942

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь