Як обміняти Електронне посвідчення водія у «Паспортному сервісі»?

Дата: 14.08.2023 13:54

Скористатися послугою «Обмін водійського посвідчення» може кожен громадянин, який має раніше видане посвідчення в Україні або використати Електронне посвідчення для отримання пластикового бланка.

Як замовити послугу?

1. Відкрити застосунок ДІЯ. Переконатися, що ваше попереднє посвідчення водія відображається у цифровому форматі.
  1. У меню «Послуги» обрати «Заміна водійського». Подати заявку на отримання Е-посвідчення водія БЕЗ замовлення пластикового документа. У меню потрібно обрати «тільки електронне посвідчення».

ВАЖЛИВО обрати саме цей вид посвідчення. В іншому випадку отримання пластику буде доступно ТІЛЬКИ в обраному ТСЦ на території України. Окрім того, без проходження процедури отримання пластикового документа фізично, дане посвідчення водія не можна буде ні обміняти, ні анулювати. Саме тому потрібно уважно обирати продукт Е-посвідчення в меню. Оплатити послугу та завершити замовлення.

1. Після цього у застосунку ДІЯ зникне попереднє посвідчення та зʼявитися нове віртуальне зі спеціальною серією DIA та шестизначним номером.
  1. Звернутися до найближчого Паспортного сервісу на обмін Е-посвідчення водія з віртуального (в ДІЯ) на пластикове.

Перелік необхідних документів:

• наявність Е-посвідчення водія зі спеціальною серією DIA/наявність пластикового документа;
  • ІПН (індивідуальний податковий номер) ;
  • внутрішній паспорт громадянина України /паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • підтвердження місця реєстрації в Україні.

Знайти найближчий «Паспортний сервіс» та замовити послугу можна на офіційному веб-сайті ДП «Документ» — pasport.org.ua/