МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Революція гідності:19 лютого 2014 року

Дата: 19.02.2024 13:37
Кількість переглядів: 120

Фото без опису

Десять років тому,в ніч на 19 лютого 2014 року, під час Революції Гідності відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України.

Фото без опису

В ніч з 18 на 19 лютого протистояння стало ще запеклішим.Протистояння на Майдані тривало всю ніч. Мітингуючі стримували силовиків за допомогою барикад із палаючих автомобільних шин. «Беркут» серйозно відтіснив євромайданівців. Лінія протистояння змістилася майже до центру Майдану Незалежності.

О 4.15 ранку Президент В. Янукович звернувся до протестувальників з ультиматумом – здатися.

До ранку силовики «зачистили» більшу частину Майдану, але повністю захопити площу їм так і не вдалося. На світанку на Майдан прорвалося кілька автобусів із підкріпленням із Західної України.

СБУ оголосила про проведення антитерористичної операції на території всієї держави.

·Біля 11.00 стало відомо про відправку десантників до Києва із Дніпропетровська.

·Ввечері «Укрзалізниця» скасувала всі поїзди зі Львова до Києва «через розмиття колії Південно-Західної залізниці на ділянці Тетерів–Коростень».

У цей час активісти Євромайдану в Києві захопили будівлі Головпоштамту, консерваторії і Держкомтелерадіо. Самооборона Майдану повернулася в звільнену раніше будівлю КМДА й почала облаштовувати в ній пункт обігріву і відпочинку. У свою чергу, силовики звели бетонне укріплення навколо Верховної Ради і барикади на Грушевського.

Ескалація насильства в Києві спричинила нову хвилю протистояння в регіонах. У низці обласних центрів повторно захоплено будівлі обласних державних адміністрацій, управлінь МВС та СБУ. Штурмували адміністративні споруди у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Черкасах, Дніпропетровську, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці та інших обласних центрах. Штурми супроводжувалися блокуваннями, підпалами будівель силових структур.

Фото без опису

На 18.00 влада готувала черговий штурм Майдану, але його відклали. Було оголошено перемир’я і розпочався новий раунд переговорів.

Цього дня загинули та отримали смертельні поранення активісти в регіонах. Зокрема у Хмельницькому біля будівлі управління СБУ смертельні вогнепальні поранення одержали учасники місцевого Майдану Людмила Шеремет та Дмитро Пагор, а на блокпості на трасі Одеса–Київ загинув Віктор Чернець, якого збив автомобіль, імовірно з тітушками, що на великій швидкості мчав у напрямку Києва.

Ми маємо пам’ятати кожного з них, бо за збиральною назвою – Небесна сотня – стоять імена мужніх синів й доньок України!

 Вічна пам’ять Героям!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь