МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Громади Луганщини мають забезпечити надання послуг інклюзивно-ресурсними центрами в офлайн форматі

Дата: 28.02.2024 12:19
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Проблеми інклюзивного навчання, підтримки психічного здоров’я та роботи інклюзивно-ресурсних центрів регіону розглянуті на нараді Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з керівниками органів управління освітою та ІРЦ.

Участь у заході взяли заступниця голови обласної державної адміністрації Катерина Безгинська та національний експерт Швейцарсько-українського проєкту «DECIDE» Андрій Мацокін.

«В умовах воєнного стану питання забезпечення доступності освітніх послуг набуває особливого значення. Окреме та надважливе питання – створення умов для навчання дітям з особливими освітніми потребами», – зауважила Катерина Безгинська. 

Вона зазначила, що у школах Луганщини були сформовані 162 інклюзивні класи, де здобувають освіту 262 учні з особливими освітніми потребами, а також два спеціальні класи для 17 учнів. За кордоном перебувають 47 учнів з ООП. За формою педагогічного патронажу освіту здобувають 42 такі дитини. 

Крім учителів в інклюзивних класах працюють 68 психологів та 86 асистентів учителя.  

Із семи інклюзивно-ресурсних центрів, які відновили свою роботу в безпечних регіонах України, лише два (Рубіжанський та Біловодський) працюють у режимі офлайн, інші – дистанційно. 

Вона наголосила, що завданням військових адміністрацій територіальних громад є створення умов для організації роботи ІРЦ в очному режимі.

На нараді було представлено досвід роботи інклюзивно-ресурсних центрів Рубіжанської, Лисичанської, Сєвєродонецької, Кремінської. Попаснянської, Біловодської, Новоайдарської громад, які надають корекційно-розвивальні та інформаційні не тільки дітям на їх батькам з Луганської області, а й жителям територіальних громад, у яких тимчасово перебувають фахівці центрів.

Також обговорені умови забезпечення права на інклюзивну освіту та безбар’єрність, питання нормативного забезпечення роботи закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів. 

Присутні підтримали думку експерта про те, що інклюзивне навчання не обмежується навчанням дітей з певними діагнозами або інвалідністю. 

Підтримка особливих освітніх потреб є забезпеченням права людини на освіту та поширюється на різні категорії громадян: внутрішньо переміщених осіб, дітей, які потребують тимчасового чи  додаткового захисту, зазнали психологічних травм, діти з особливими мовними потребами тощо.  Тож робота закладів освіти має бути спрямована на  забезпечення безбар’єрності та інклюзивності.

https://loga.gov.ua/oda/press/news/gromadi_luganshchini_mayut_zabezpechiti_nadannya_poslug_inklyuzivno_resursnimi

« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь