Будівництво об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту

Дата: 24.05.2024 14:20

Фото без описуФото без описуФото без опису

На виконання підпункту 6 пункту 37 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р. № 29-р “Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту України на 2024 рік” 23.05.2024 в онлайн-режимі Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено семінар-нараду з відповідальними працівниками підрозділів з питань цивільного захисту місцевих державних адміністрацій (військових адміністрацій) та територіальних органів ДСНС щодо реалізації повноважень із розроблення та включення вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту до відповідних видів містобудівної і проєктної документації, а також будівництва об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та прийняття їх в експлуатацію.

Участь у нараді прийняли начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Міловської СВА Руслан Жуков та начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, земельних відносин, екології та благоустрою Міловської СВА Денис Сарсаков.

Спікери семінар-наради разом з учасниками заходу обговорили найголовніші питання у галузі інженерно-технічних заходів цивільного захисту, та будівництва об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, а саме:

• «Зміни у законодавстві стосовно впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, створення та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту»;
  • «Організаційно-правові засади укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту»;
  • «Стан впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту у містобудівній та проектній документації»;
  • «Нормативно-правове регулювання та цифровізація містобудівної документації: аспекти та особливості розробки розділу ІТЗ ЦЗ»;
  • «Технічне регулювання у сфері створення захисних споруд цивільного захисту. Презентація ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту»;
  • «Особливості приймання в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення»;
  • «Методика проведення експериментальних досліджень впливу звичайних засобів уражень та тиску повітряної ударної хвилі на огороджувальні конструкції укриттів»;
  • «Актуальні питання розроблення проєкту зміни до ДБН В 1.2-4 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту»;
  • «Проблемні питання щодо влаштування споруд подвійного призначення в міській та сільській місцевості»;
  • «Особливості впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту в умовах ведення активних бойових дій на території деокупованої частини Херсонської області».