Відбувся Lviv Urban Forum 2024

Дата: 02.07.2024 13:00

З 27 по 29 червня 2024 року, у м.Львові, відбувся другий форум "Lviv Urban Forum". Це міжнародна подія, присвячена темі відновлення, трансформації та розвитку українських міст і сіл. У форумі взяли участь понад 1200 учасників.

Фото без описуФото без описуОрганізатори події – департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради та ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine, яка реалізується у партнерстві з SALAR International.

Захід об'єднав мерів і голів українських громад, головних архітекторів і архітекторок, керівників департаментів, представників уряду і профільних міністерств, міських планувальників, фахівців містобудівної справи, науковців, студентів, громадських активістів та містян, які змінюють і розвивають свої міста.

Фото без описуФото без описуУчасть у заході взяла заступниця начальника Міловської селищної військової адміністрації Оксана Дубук.

Фото без описуФорум розпочався з лекції Карстена Пальсона, данського архітектора, який розповів про класичний європейський підхід до побудови міст та 10 принципів, як зробити міста сталими.

Після цього відбулись воркшопи та 11 урбан-екскурсій на важливі простори міста. Учасники мали нагоду ознайомитись з архітектурою реабілітації – екосистемою людяності UNBROKEN, відвідати центр «Незламні матусі», побачити як Львів переосмислює доступність чи проїхатись веломаршрутом по територіях вуличних трансформацій у місті. Продовжився захід в FEST Republic.

Фото без описуПротягом трьох днів світові архітектори, представники українських громад, міські планувальники, архітектори та студенти говорили про:

- впровадження принципів і стандартів у плануванні й архітектурі, що гарантують розвиток збудованого середовища;

- відповідальність за дослідження локальних типологій;

- зміну форматів навчальних закладів часів СРСР на сучасні освітні простори.

Спікерами форуму, серед багатьох інших, були: чилійський архітектор Алехандро Аравена, литовська архітекторка Гільма Гіліте, австрійський архітектор і дослідник напрямку урбаністичного дизайну у Віденському університеті Андреас Гофер, головна планувальниця Британського уряду Джоана Аверлі, співзасновник міжнародного бюро Christ & Gantenbein Крістоф Гантенбайн, засновник австрійської студії Einszueins Architektur Маркус Цількер.

Фото без описуФорум став платформою для обміну досвідом та кращими практиками у сфері урбаністики, архітектури та міського планування. Учасники обговорили  питання відповідального розвитку міст, соціально орієнтованої архітектури та безпеки в умовах повоєнної відбудови.