МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Державний прапор України. Історія та цікаві факти про прапор України.

Дата: 16.08.2024 12:27
Кількість переглядів: 415

Фото без опису

Це свято заснували 23 серпня 2004 року указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України".

І хоча свято появилось відносно нещодавно, але його історія починається ще у 1256 році А сучасний синьо-жовтий прапор був уперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові.

Фото без описуЗ українським прапором повʼязано багато цікавих фактів та містифікацій. Ось деякі із них:

Кольори прапору означають не лише небо та пшеницю. Є кілька й інших символік. Наприклад, дві головні стихії природи — вода і вогонь. А ще є версія, що золотий колір несе в собі вищі духовні сили: Творця, батька-Бога й у цілому Творця всього сущого.

Синій символізує свободу, земні цінності і їх свободу вибору, усім цим наділив людину Бог. Ось такий символізм заснований на православ’ї.

Перші згадки про колірному поєднанні синьо-жовтого кольору згадується при заснуванні міста Львова. Данило Галицький засновуючи місто Львів на честь свого сина, зобразив герб жовтого лева на блакитному тлі. Багато хто вважає, що це і склало теперішній український прапор, але цей факт більше говорить про популярність синьо-жовтих квітів в українській символіці.

Наш стяг побував у багатьох куточках планети: в Антарктиді, на Евересті, на найвищому вулкані світу й навіть у космосі. 19 листопада 1997 року перший (і до наших днів єдиний) космонавт незалежної України Леонід Каденюк на кораблі NASA полетів у космос. Каденюк здійснив політ у складі американської команди на шатлі Columbia. Він був першим, хто полетів у космос з українським прапором.

Фото без опису20 серпня 2014 року руфер Mustang пофарбував верхню половину золотої зірки на висотній будівлі в Москві в синій колір, зробивши її в такий спосіб «українською» (до речі, рік потому — у річницю Майдану на тій самій будівлі знову майорів український прапор).

Найбільший прапор України має розмір 40×60 метрів. Він був внесений до Книги рекордів України. Його площа — 2400 квадратних метрів, а важить він майже 120 кг.

Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення − він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів. Є версія, що спершу він мав такий вигляд:

Після вторгнення росії в Україну інститут кольору Pantone вибрав нові основні кольори 2022 року. Це жовтий та блакитний, кольори українського прапора: «вільний» синій та «енергійний» жовтий.

Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

Державний Прапор як символ нашої країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь