Міжнародний форум «Єднаймося з метою припинення гендерно зумовленого насильства» у межах міжнародної кампанії « «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»
27 та 28 листопада у м. Дніпро відбувся Міжнародний Форум «Єднаймося з метою припинення насильства щодо жінок» у межах міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Участь у заході взяла очільниця Міловської громади Ірина Болткова.
Цьогорічна тема кампанії — «Об’єднаймося, щоб покласти край насильству щодо жінок і дівчат». Кампанія триватиме з 25 листопада до 10 грудня, наголошуючи на важливості боротьби з насильством, забезпечення рівності та захисту прав жінок і дівчат. Метою кампанії є підвищити рівень обізнаності людей та згуртувати суспільство задля боротьби з цією проблемою. Третій рік поспіль кампанія в Україні збігається з суворою реальністю війни, де російська агресія загострила ситуацію, зокрема, з точки зору сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).
Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) – це шкідливі дії, спрямовані проти осіб за ознакою статі або гендеру, такі як домашнє насильство, домагання та сексуальна експлуатація.
У вступному слові Рольф Холмбо, Голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС), наголосив на вирішальній ролі співпраці між національними та міжнародними інституціями у боротьбі з гендерно зумовленим насильством, що це є не лише соціальною, але й безпековою проблемою. Він підкреслив, що обмін знаннями та досвідом є ключовим для розробки ефективних стратегій захисту жінок та дітей, особливо в умовах війни - «Ми відзначаємо досягнення України в цій сфері, зокрема це ратифікація Стамбульської конвенції, прийняття закону про рівну оплату праці та інтеграція ґендерного підходу до реформ у секторі цивільної безпеки. Водночас для повного подолання нерівності попереду ще багато клопіткої роботи».
КМЄС твердо підтримує своїх українських партнерів, зокрема правоохоронні органи, у боротьбі з домашнім насильством, сексуальним насильством, пов’язаним із конфліктом та дискримінацією. Місія закликає кожного усвідомити: безпека починається вдома. Тільки у безпечному середовищі можливо побудувати справедливе та рівноправне суспільство, вільне від насильства. Цього року Місія ЄС також відзначає 140-річчя жіночого руху в Україні, вшановуючи тих, хто прокладав шлях до рівності, та нагадуючи про виклики, які досі стоять перед суспільством.
Дводенний форум поєднав дискусії з практичними тренінгами. У перший день працювали панелі з питань гендерної рівності, запобігання гендерно зумовленому та сексуальному насильству в умовах війни, а також підтримки постраждалих. Другий день був присвячений практичним підходам до запобігання насильству, де експерти ділилися ефективними практиками підтримки постраждалих від насильства, запобігання та протидії домашньому насильству, гендерно зумовленому та насильству проти дітей в умовах війни.
«На сьогодні є дуже важливо розширювати подальшу міжвідомчу та міжрегіональну співпрацю, спрямовувати співробітництво у ріст постійного прогресу у боротьбі з гендерно зумовленим насильством, особливо з огляду на те, що Україна рухається вперед на шляху до європейської інтеграції» - наголосила Ірина Болткова.
Форум організовано за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні в рамках глобальної кампанії ««16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»». Участь взяли представники КМЄС, міжнародні експерти, регіональні посадовці, правоохоронці та громадські активісти з Дніпропетровської Запорізької, Донецької та Луганської областей.