Служба у справах дітей Міловської селищної військової адміністрації інформує щодо протидії вербуванню українських підлітків російськими спецслужбами.
Процес вербування. Російські спецслужби, вербують українських підлітків через соціальні мережі, зокрема Telegram, звертаючи увагу на їхні пости та коментарі. Саме під час вихідних чи канікул діти проводять більше часу в соціальних мережах, коментуючи новини. Спершу спецслужби рф дають нібито невинні завдання, такі як намалювати графіті, переважно антиукраїнського змісту. "За це обіцяють певну винагороду. У разі виконання особою цього завдання, спецслужби розуміють, що людина легко піддається впливу, і обіцяючи легкий заробіток та значні суми винагороди, пропонують вчиняти злочинні дії у вигляді підпалів автомобілів військовослужбовців, волонтерів, поштових відділень, фото та відео техніки та позицій". Для маскування транзакцій гроші часто переказують на банківську картку, оформлену на підставну особу.
Як захистити себе в Інтернеті від вербування. БУТИ ОБЕРЕЖНИМ В ІНТЕРНЕТІ ТА СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ. Соцмережі — це дуже складні застосунки. До повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з'єднань, до інформації про телефон. Та встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.
БУТИ ОБАЧНИМИ ІЗ ПРОПОЗИЦІЯМИ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬСЯ НЕЗНАЙОМЦЯМИ. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування, та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.
ЯКЩО НАМАГАЮТЬСЯ ЗАЛУЧИТИ ДО ПРОТИПРАВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).
Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій щодо залучення до диверсійної діяльності: Telegram-канал «Брама», чатбот Stop. Russia MRIYA, за телефонним номером екстреної служби «102», чатбот «Знайди зрадника».