Освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія»
У кожного серед друзів та рідних є ветерани та ветеранки. У багатьох – знайомі, які пережили полон. На чиїсь сім’ї тільки чекає щастя звільнення, і тут особливо важливо пам’ятати: неволя змінює людей. Спілкуватися з гідністю, правильно проявити емпатію, уникати болючих помилок – усьому цьому треба вчитися.
Після повернення зі служби в цивільному житті захисники й захисниці стикаються з різними викликами. Для полегшення їхньої реадаптації важливо забезпечувати всі необхідні для цього умови. Важливим компонентом тут є повага, одним зі способів виявлення якої є навички коректної комунікації. Кількість людей, у яких за плечима бойовий досвід, зростає щодня. Ми зустрічаємо їх у магазинах, транспорті, лікарнях, на роботі або просто живемо по сусідству. Люди з бойовим досвідом також серед наших друзів та рідних.
Отримати пояснення щодо кожного з варіантів можна в інтерактивному симуляторі (https://osvita.diia.gov.ua/.../people-with-war-experience...) до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» на Дія.Освіта. Змодельована на підставі типових життєвих випадків ситуація – саме з нього. І вірна відповідь тільки одна, адже інші дії можуть стати тригерами та спричинити флешбеки.
Перегляньте освітній серіал (https://www.youtube.com/playlist...), зануртеся через симулятор у звичайні побутові ситуації, перевірте свої знання коректної комунікації, щоб взаємодіяти з повагою до кожної людини. Такі прості кроки допоможуть розвинути чуйність і здатність підтримувати. А це саме те, що зараз зміцнює та об’єднує наше суспільство як ніколи.
Освітній серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська.
Він є продовженням розділу «Довідника безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – гіда з коректної комунікації, створеного у межах ініціативи першої леді «Без бар'єрів».
Проєкт реалізовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, ГО Безбар'єрність та Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».