Як розпізнати міни-«пелюстки» та що робити, якщо їх виявили.
Безпека дітей є основним пріоритетом у будь-якому навчальному закладі. Особливо важливою в наш час є мінна безпека – навчити дітей правил безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Місця, які ще вчора були безпечними, сьогодні можуть бути заміновані: росіяни дистанційно мінують населені пункти, які не можуть окупувати.
13 лютого 2025 року такий онлайн-захід відбувся у Морозівському ліцеї Міловської селищної ради. До школярів завітав керівник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Міловської СВА Жуков Руслан. Для учнів та педагогічних працівників він провів роз’яснювальну роботу, як розпізнати міни-«пелюстки» та що робити, якщо їх виявили та як діяти у небезпечних ситуаціях.
Розповів учням, що міна-«пелюстка» невеликого розміру (11х6 см), має пластмасовий корпус, може бути зеленого або коричневого кольору, вибухає від натискання вагою від 5 кг. тому вони особливо небезпечні, що маскуються під листя та сміття і становлять смертельну загрозу, як для дорослих так і для дітей.
Наголосив, що міни-«пелюстки» часто привертають увагу дітей, бо за формою схожі на іграшки.
На прикінці заходу пояснив дітям про небезпеку та показав анімаційний ролик від проєкту Dovidka.info, який доступно пояснює, як розпізнати міни-"пелюстки" та що робити, якщо їх виявили.