МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Фонду соціального страхування України інформує: Е-лікарняний, нові роз'яснення

Дата: 19.08.2021 13:20
Кількість переглядів: 401

Фото без опису

1) 

Е-лікарняний: що змінюється для працівника та роботодавця

 

Отримання е-лікарняного працівником не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд).

Після оформлення лікуючим лікарем електронного медичного висновку (автоматично відбувається відкриття е-лікарняного), працівник має повідомити про це свого роботодавця будь-яким зручним обом способом, наприклад, телефоном. Інформацію щодо відкритого е-лікарняного буде відображено в особистих кабінетах працівника та роботодавця на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Після закриття е-лікарняного він стає підставою для призначення матеріального забезпечення і оформлення роботодавцем заяви-розрахунку (в разі допомоги по вагітності та пологах – одразу після відкриття).

Протягом десяти днів після закриття е-лікарняного роботодавець призначає матеріальне забезпечення застрахованій особі. Для цього:

- е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді;

- кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності. За визначенням роботодавця зазначена інформація формується у паперовому або в електронному вигляді;

- е-лікарняний, відомості про страховий стаж та кількості днів непрацездатності передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства;

- комісія із соціального страхування підприємства виконує весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13;

- рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування передає до бухгалтерії підприємства, яка нараховує матеріальне забезпечення;

- заповнюється заява-розрахунок та подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку роботодавця. Подати заяву-розрахунок роботодавець має не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим).

Звертаємо увагу роботодавця: дата отримання коштів від Фонду за е-лікарняними, як і за паперовими, залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за відповідним лікарняним до ФССУ. Слідкувати за станом перерахування коштів на рахунки роботодавців працівники можуть онлайн в телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund за тегом #фінансування страхувальників. У щоденній звітності в розрізі регіонів оновлюється інформація щодо профінансованої дати, в яку подано заяву-розрахунок.

____________________________________________________________________________________________

2) 

Е-лікарняний: відмінності оформлення тимчасової непрацездатності

Порядок оформлення тимчасової непрацездатності лікуючим лікарем у випадку е-лікарняного відрізняється від порядку оформлення паперового листка непрацездатності.

Зокрема, на відміну від паперових листків непрацездатності, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати одноосібно терміном до 30 календарних днів. Подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією (далі – ЛКК).

Водночас, орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповідати стану пацієнта і медичним протоколам. Орієнтовний термін непрацездатності пацієнта лікуючий лікар визначає індивідуально, але з обов’язковим урахуванням медичних протоколів. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок і продовжить непрацездатність пацієнта.

Якщо е-лікарняний сформований одразу на 30 днів, призначення матеріального забезпечення застрахованій особі за цим лікарняним відбудеться лише після завершення  30 днів, а отже, сповільниться отримання фінансування від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд), оскільки е-лікарняний стає підставою для нарахування допомоги лише після завершення його дії.

Крім того, створення довготривалих медичних висновків є фактором ризику їх автоматизованого відбору єдиною інформаційно-аналітичною системою Фонду на перевірку.

Для паперових листків непрацездатності залишається чинною Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455. Відповідно до її положень для паперових лікарняних передбачена видача листка непрацездатності терміном до 5 календарних днів, загальний граничний строк самостійної видачі складає 15 днів. Продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь