МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Для невакцинованих осіб жорсткі правила карантину залишаться і у «жовтій зоні», – Сергій Гайдай

Дата: 30.11.2021 16:51
Кількість переглядів: 285

Фото без опису

Про це очільник Луганщини наголосив, коментуючи постанову Уряду від 24 листопада 2021 р. № 1240 на брифінгу. Рішення передбачає зміни у карантинних заходів в Україні.

За його словами до кінця грудня 2021 року у країні та області зокрема діятиме карантин. Значні посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Кабмін вимушений піти на вказані заходи для зменшення навантаження на медичну систему та збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя.

Найбільше змін торкнеться правил на жовтому рівні епіднебезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати модель діяльності (не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до обмежень або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня), то нові правила не передбачають такої опціональності.

«Переконаний, що тільки масовою вакцинацією ми зможемо зупинити пандемію. Втім досвід показує, що незважаючи на те, що у нас є всі загальновизнані усім світом вакцини, є низка людей, що ігнорують небезпеку розповсюдження хвороби для свого здоров’я та усіх оточуючих. Нові норми стануть дієвим механізмом для пришвидшення темпів вакцинації серед громадян, а також створення умов роботи в умовах для соціально відповідального бізнесу», – заявив Сергій Гайдай.

За його словами, Уряд затвердив, що відтепер громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест.

У межах жовтого рівня заборонено:

Відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників;
Робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу;
Проведення масових заходів;
Робота кінотеатрів, театрів інших закладів культури;
Робота закладів громадського харчування (окрім роботи на виніс та доставки);
Робота спортзалів, басейнів;
Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
Міжобласні та міжнародні перевезення.

 

Додані нові норми й для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень. 

Окрім того, чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються чинними такі норми:

забороняється робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників;
забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу
забороняється самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації.

Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.

Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

«жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
«зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).
сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

 

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення.

 

Термін дії “жовтого” сертифіката – 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали для доз вакцин:  Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech - 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.

 

Червоний рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні.

Зокрема, забороняється:

Робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
Робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
Робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
Робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
Проведення масових заходів;
Робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

 

Важливо, що вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.

«Жовтий» COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки.

Для дотримання карантинних вимог, бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”.

Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

Важливо, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо своєю «Дією» зчитати QR-код.

Тобто представники закладів мають не просто запитувати про наявність чи перевіряти їх візуальну наявність – на вході закладу має стояти співробітник закладу з термометром для вимірювання температури та смартфоном для зчитування QR-коду COVID-сертифікату.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Водночас, починаючи з помаранчевого (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

 

За матеріалами сайту Луганської ОДА - http://loga.gov.ua/oda/press/news/dlya_nevakcinovanih_osib_zhorstki_pravila_karantinu_zalishatsya_i_u_zhovtiy_zoni


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь