Головне управління ДПС у Луганській області ІНФОРМУЄ: 1) Платники Луганщини перерахували до бюджету понад 3,6 млрд грн ЄСВ; 2) Щодо передачі пального власним працівникам суб’єкта господарювання
Заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян повідомила, що у січні – листопаді 2021 року підприємства та підприємці Луганщини сплатили до бюджету 3 млрд 623,6 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ). Цей показник перевищує минулорічний за аналогічний період на 16,4 відс. або на 510,1 млн гривень.
За її словами, серед основних джерел надходжень єдиного соціального внеску – нарахування і сплата ЄСВ роботодавцями із заробітних плат найманих працівників, від виплат грошового забезпечення військовослужбовцям, а також від фізичних осіб-підприємців, членів фермерських господарств та самозайнятих осіб.
Людмила Хворостян нагадала, що єдиний внесок автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в держказначействі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Головне управління ДПС у Луганській області
____________________________________________________________________________
2)
Щодо передачі пального власним працівникам суб’єкта господарювання
У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а саме п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14, для цілей розділу VI ПКУ встановлено визначення реалізації пального як будь-яких операцій з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
- до акцизного складу;
- до акцизного складу пересувного;
- для власного споживання чи промислової переробки;
- будь-яким іншим особам.
При цьому, не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
- у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
- при використанні пального суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб'єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Тобто, якщо суб’єкт господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, використовує пальне виключно для власних потреб, такий суб’єкт господарювання не є особою, що реалізує пальне, та відповідно платником акцизного податку.
Але якщо суб’єкт господарювання здійснює фізичну передачу (відпуск, відвантаження) пального іншим особам (зокрема, працівникам суб’єкта господарювання) та утримує вартість палива, використаного у неробочі часи із заробітної плати працівників, операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального не є власним використанням пального таким суб’єктом господарювання, оскільки пальне використовується іншими особами (зокрема, працівниками суб’єкта господарювання).
Таким чином, суб’єкт господарювання, у разі передачі пального власним працівникам та утримання вартості палива, використаного у неробочі часи, вважатиметься таким, що здійснює операції з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14 ст. 14 ПКУ.
Отже, такий суб’єкт є платником акцизного податку з реалізації пального згідно з п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, а приміщення або території, на яких знаходиться пальне, що реалізується іншим особам (зокрема, працівникам суб’єкта господарювання) відповідає визначенню акцизного складу.
Головне управління ДПС у Луганській області