Виплати щомісячної допомоги на проживання ВПО: хто має право

Дата: 01.02.2023 09:48

Станом на кінець січня 2023 року на обліку перебуває близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

Звертаємо увагу, що цьогоріч вказаним особам автоматично продовжуються виплати щомісячної грошової допомоги від держави: 3 тисяч гривень для дітей та осіб з інвалідністю й 2 тисяч гривень для всіх інших осіб.

⚡️Право на отримання допомоги на проживання у новому році мають такі категорії громадян:

🟢особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф;

🟢особи, які мають непридатне для проживання або зруйноване житло і подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал Дія;

🟢особи, які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження або знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, спричинені агресією рф;

🟢особи, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року;

🟢особи, які повторно перемістились із тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії після 24 лютого 2022 року.

❗️Отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку Дія. Також внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.