Подати заявку про пошкоджене майно під час війни

Дата: 24.03.2023 14:32
Кількість переглядів: 248

 

 

Фото без опису

З метою подальшого застосування механізмів для поновлення порушених майнових прав осіб згідно із постановою КМУ від 26.03.2022 № 380, Міловська селищна військова адміністрація пропонує Вам подати Заяву та необхідні документи до неї, для внесення пошкодженого/зруйнованого об’єкта до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПОДАННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОШКОДЖЕНЕ / ЗРУЙНОВАНЕ МАЙНО

Наразі на території України діє дві системи обліку пошкодженого/зруйнованого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації:

 • Державна електронна система обліку руйнувань, статусу відновлення інфраструктури України, запроваджена Офісом Президента України;
 • Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі - РПЗМ).

Інформація стосовно пошкодженого майна Міловської селищної військової адміністрації за секторами (житло, енергетика, промисловість, державне управління та місцеве самоврядування тощо) постійно надається Міловською селищною військовою адміністрацією Старобільського району Луганської області до відповідного департаменту Луганської обласної державної адміністрації з метою включення означених об’єктів до запровадженої Офісом Президента України Державної електронної системи обліку руйнувань, статусу відновлення інфраструктури України.

Також, з метою подальшого застосування механізмів для поновлення порушених майнових прав осіб згідно із постановою Кабінету Міністрів України від  26.03.2022 № 380 існує відповідний механізм щодо внесення / включення заяви до РПЗМ:

 1. Реєстрація інформаційного повідомлення про знищене/зруйноване майно в РПЗМ може здійснюватися:

 

1) самостійно особою з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) чи програмними засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг;

2) через адміністратора центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса за зверненням особи за місцем перебування особи.

На подання інформаційного повідомлення про знищене/зруйноване майно мають право фізичні особи, які є:

   власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва;

   членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;

   особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);

   спадкоємцями осіб, зазначених вище.

 

Приблизний перелік необхідних документів та інформації:

 • паспорт чи інший документ, який відповідно до законодавства України посвідчує особу;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків, у разі його наявності;
 • документи на квартиру, дім – відомості про квартиру (у зв’язку із відсутністю даних документів, можливість оформити витяг з відповідного Реєстру безпосередньо в ЦНАПі чи нотаріуса);
 • відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні;
 • відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, фото-, відео фіксація) тощо.

2. Створення об’єкту нерухомого майна в РПЗМ: уповноважена відповідальна посадова особа, реєстратор органів місцевого самоврядування, зокрема за заявою особи створює в РПЗМ об’єкт нерухомого майна (далі – ОНМ), який пошкоджено / зруйновано на підставі документів (фотокопій / сканкопій документа, що підтверджує право власності на квартиру (приватний будинок); перелік всіх власників квартири, із зазначенням: ПІБ кожного та їх ІПН/ РНОКПП, сканкопію (фотокопію) їх ІПН/ РНОКПП; сканкопію (фотокопію) паспорта заявника – 1-2 сторінки та сторінки із зазначенням місця реєстрації), номер інформаційного повідомлення в застосунку Дія; відомості про управителя будинку, в якому знаходиться зруйнована/пошкоджена квартира, - ОСББ (найменування, код ЄДРПОУ, ПІБ голови ОСББ, його контактні дані).

3. Здійснення прив’язки інформаційного повідомлення зі створеним в РПЗМ ОНМ: уповноважена відповідальна посадова особа, реєстратор органів місцевого самоврядування здійснює прив’язку створеного Вами інформаційного повідомлення з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) чи програмними засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з ОНМ, створеного в РПЗМ.

Внаслідок чого Ваше інформаційне повідомлення змінює статус з «Очікує обробки» на «Прив'язане до об'єкта».

 

Заява подається на кожний пошкоджений / зруйнований об’єкт. У разі перебування пошкодженого / зруйнованого об’єкту у приватній спільній (частковій чи сумісній) власності, заява подається одним співвласником такого майна.

Наразі, на підставі положень постанов Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 257, зі змінами, від 20.03.2022 № 326, від 26.03.2022 № 380 від 19.04.2022 № 473,Методика обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів (наказ Мінрегіону від 06.08.2022 № 144), подальші дії стосовно внесеного до РПЗМ пошкодженого майна - житлового будинку та розташованих у ньому квартир (визначення технічного стану об’єкту, складання акту комісійного обстеження тощо) з метою визначення стану його руйнації, можливості подальшої експлуатації, відновлення та розрахунку завданих збитків можливе лише після фактичного огляду пошкодженого об’єкту спеціалістами на місцевості, здійснення експертної оцінки суб’єктом оціночної діяльності після деокупації території Міловської територіальної громади, створення безпечних умов (очищення території від вибухонебезпечних засобів) для здійснення всіх необхідних робіт. 

Зразок заяви до органів місцевого самоврядування щодо внесення об’єкту до РПЗМ

 

До Міловської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області

milove.adm@ukr.net 

ПІБ,

Дата народження

місце реєстрації:

вул. ________, буд. ____ кв. ___

с.,смт. _______________________Старобільського району Луганської обл.

місце фактичного проживання (реєстрації ВПО):

вул. ________, буд. ___ кв.___

м. ___________ ____________обл.

тел.: +38 (

електронна адреса:

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про знищене житло та про включення

до переліку майна, що підлягає обстеженню

 

_____(приблизний період)____ 2022 року невстановленими особами з числа збройних сил російської федерації, всупереч положень міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції (ІV) про захист цивільного населення під час війни, здійснено обстріл житлового будинку № ____ по вул. ______ смт. _____________ Старобільського району Луганської області, внаслідок чого будинок отримав пошкодження (відповідно до фото, розміщених в різних Інтернет ресурсах). В означеному будинку знаходиться квартира № ____, яка належить мені на праві приватної власності (спільної сумісної, спільної часткової) відповідно до _____________________________.

_________ року мною подане повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, програмним засобом Єдиного державного вебпорталу електронних послуг - з використанням мобільного додатка Порталу Дія, реєстраційний номер ________________.

Також, після звернення до _______________ місцевої прокуратури _______ області мене визнано потерпілою у кримінальному провадженні від ______ № ____________________.  

У зв’язку із відсутністю доступу до майна (тимчасово окупована територія Міловської територіальної громади Старобільського району Луганської області) та відсутності спеціальних знань та освіти  розмір завданих мені збитків самостійно визначити не маю змоги.

Згідно із пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів від 20.03.2022 № 326 «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації», підпунктом 6 пункту 2 Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації місцевим органам виконавчої влади доручено розробити і затвердити у шестимісячний строк відповідні методики визначення шкоди та збитків втрати, зокрема і житлового фонду.

Положення Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 12.04.2017 № 257, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 423, розповсюджуються і під час проведення обстеження пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів об’єктів з метою прийняття рішення про можливість подальшої експлуатації та розроблення заходів із відновлення. Відповідно до пункту 2 означеного Порядку обстеження об’єктів проводиться за рішенням власника або управителя об’єкта, а обстеження пошкоджених об’єктів може проводитися за рішенням уповноважених органів - виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад або у випадках, передбачених законодавством, військовими адміністраціями.

Обстеження об’єктів та пошкоджених об’єктів проводиться відповідно до цього Порядку та методики, затвердженої Мінрегіоном, якою визначаються особливості виконання зазначених робіт.

У разі проведення обстеження за рішенням уповноваженого органу - виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад або у випадках, передбачених законодавством, військовими адміністраціями він письмово повідомляє про таке рішення власника або управителя об’єкта протягом трьох календарних днів.

Отже, на підставі означеного, обстеження пошкодженого та/або зруйнованого майна внаслідок воєнних дій віднесено до компетенції органів місцевого самоврядування.

Враховуючи вище викладене, на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 326, від 12.04.2017 № 257, зі змінами, від 26.03.2022 № 380 прошу внести житлову квартиру, будинок за № ______, розміщену в багатоповерховому житловому будинку № _______ по вул. __________
смт.. ____________Старобільського району Луганської області до переліку об’єктів приміщень житлових будинків, що підлягають обстеженню з метою визначення стану його руйнації, можливості подальшої експлуатації, відновлення та визначення завданих мені збитків та шкоди, з подальшим їх відшкодуванням; до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

У разі необхідності подання додаткових документів чи інформації прошу звертатися за телефоном або електронною адресою, означеною в шапці листа.

Прошу:

 1. Розглянути повідомлення по суті.
 2. Внести до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації означене пошкоджене/зруйноване майно.

Про рішення прошу повідомити у встановлений законом строк, направивши відповідь на означену електронну адресу.

Даю дозвіл на обробку моїх персональних даних.

 

Додається:

 • фотокопія (сканкопія) паспорта серія та номер _______  – 1 прим. на ___ арк.;
 • фотокопія (сканкопія) ________________ (документу, що посвідчує право власності на квартиру)   – 1 прим. на ___ арк.;
 • фотокопія ІПН _____________________ – 1 прим. на 1 арк.;
 • копія технічного паспорта - 1 прим. на ___ арк.

 

Якщо право власності – приватна спільна (сумісна чи часткова) обов’язково надати ІПН всіх власників – фотокопія/сканкопія.

У разі наявності ОСББ – управитель будинку, в якому розміщена зруйнована/ пошкоджена квартира: (найменування, код ЄДРПОУ, ПІБ голови ОСББ, його контактні дані).

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь