ВРУ УХВАЛИЛА ЗАКОН, ЯКИЙ ПОЛІПШИТЬ ЯКІСТЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Дата: 04.05.2023 21:59

2 травня 2023 року, у другому читанні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти».

Мета документа – удосконалити механізм забезпечення якості вищої освіти в Україні та створити умови для функціонування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти згідно зі стандартами і рекомендаціями Європейського простору вищої освіти.

Також закон передбачає створення Апеляційної палати, проведення постакредитаційного моніторингу, вдосконалює систему інституційної акредитації, уточнює статус Національного агентства та вимоги до його членів.

Водночас зазначений закон вносить зміни до Закону України «Про запобігання корупції», завдяки чому експерти Національного агентства з-поміж науково-педагогічних працівників та студентів, які навчаються у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зможуть брати участь в експертизах на оплатній основі.

Нагадаємо,понад 28 тис. здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням.