18 травня 2023 року в Україні - День вишиванки. Це особлива подія для українського народу.

Дата: 18.05.2023 09:26

День вишиванки- особливий день, коли українці одягають свої вишиванки-традиційний національний одяг з вишивкою. Це свято популяризує вишиванку як важливу частину українського національного одягу, що відображає багатство народних мотивів, символіку та традиції.

День української вишиванки відзначається з 2006 року у третій четвер травня.

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята.

День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

День вишиванки є не тільки можливістю показати свою гордість за український національний одяг, але й сприяє збереженню та розвитку української народної культури, привертає увагу до важливості вишивки як символу національного самовизначення. Він об'єднує українців незалежно від місця проживання та віку та створює почуття єдності та гордості за свою країну.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України.

Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.