Дата: 31.05.2023 21:14

За підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України представництвом Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) Асоціації міст України було проведено інформаційну сесію за участю представників відповідних підрозділів з питань охорони навколишнього природного середовища, з питань охорони здоров’я та з питань містобудування та архітектури у вигляді віртуальної події через використання платформи для організації відеоконференцій Webex, метою якої є поширення інформації про відкриті конкурси програми LIFE 2023

До участі у заході долучився головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, земельних відносин, екології та благоустрою Міловської селищної військової адміністрації Старобільського району Луганської області Денис Нєчаєв.

Програма LIFE - це фінансовий інструмент ЄС для захисту навколишнього середовища та клімату. Вона діє з 1992 року і за цей час співфінансувала понад 5 500 проектів у країнах ЄС та країнах, що не є членами ЄС.

Наразі війна росії проти України має катастрофічний вплив на мільйони людських життів, а також на навколишнє середовище та клімат в цілому. Весь демократичний світ і цивілізоване суспільство прагне зупинити знищення людських життів і нашої спільної планети та мінімізувати наслідки варварських дій агресора.

З підтвердженням європейського курсу України наданням їй статусу кандидата на вступ до ЄС відкривається все більше інструментів для сприяння цим прагненням. Нещодавно однією з них стала програма LIFE, яка відкрита для заявників з України.

Програма має загальний фінансовий фонд 5,4 млрд євро на період 2021-2027 років. Це означає, що програма є діючим механізмом, який дозволяє реалізовувати критично важливі проєкти на місцевому та регіональному рівнях у таких сферах, як:

• Природа та біорізноманіття;

• Циркулярна економіка та якість життя;

• Пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптація до них;

• Перехід на чисту енергію.

Враховуючи новизну та складність процесу подання заявок, CEMR організовує інформаційну сесію в рамках проекту "Мости довіри", щоб надати загальний огляд програми, а також відповісти на конкретні запитання про право на участь у програмі, критерії відбору, терміни, фінансування тощо, що дозволить цільовій аудиторії зрозуміти потенційні переваги програми.