Перші кроки після деокупації

Дата: 02.06.2023 13:53

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

1 червня 2023 року в м. Києві відбувся Форум з обговорення планування деокупації під назвою “ПЕРШІ КРОКИ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ” .

У співпраці з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, Фонду Партнерств за сильну Україну, були запрошені голови тимчасово окупованих громад та представники військових адміністрацій на серію форумів з планування деокупації. Безпосередню участь взяли і начальники відділів з питань економіки, цивільного захисту Міловської селищної військової адміністрації.

Під час цього заходу були представлені та обговорені законодавчі ініціативи щодо регулювання діяльності в перехідний період та проект стратегії реінтеграції й відновлення території.

Головна мета заходу - створення платформи для обміну досвідом, планування процесу деокупації на місцевому рівні.

Завдяки цьому заходу, представники місцевих військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування зможуть краще підготуватися до викликів, які виникнуть під час окупації та швидше відновити функціонування громад. Представники ЦОВВ зможуть краще зрозуміти виклики та скоординувати свої заходи для встановлення української влади на деокупованих територіях. Представники донорів та проектів міжнародної технічної підтримки зможуть спланувати свої дії для підтримки відновлення деокупованих громад.

Про доктринальні рамки та першочергові заходи з реінтеграції та відновлення деокупованих громад доповів представник Конгресу МРВ;

Про проект Стратегії/доктрини з реінтеграції та відновлення територій - Віталій Безгін, Представник Комітету ВРУ, Голова підкомітету;

Про законодавче регулювання діяльності місцевих органів влади (ОМС, ВА) в умовах тимчасової окупації та в перехідний період - Олексій Бородай, заступник міністра, Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій;

Про План дій органів виконавчої влади з відновлення деокупованих територій територіальних громад - Іван Федоров, Мелітопольський міський голова;

Своїм досвідом про реалізацію заходів з реінтеграції та відновлення деокупованої громади поділився Андрій Селецький, начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації, Херсонська область.