Як отримати статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, якщо Ви перебували на ТОТ: алгоритм дій від Омбудсмана

Дата: 12.06.2023 18:42

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець пропонує алгоритм дій, як отримати статус особи, постражадалої від торгівлі людьми, якщо Ви перебували на тимчасово окупованій території й до Вас вчиняли певні дії.

Зокрема, якщо:

- окупаційна влада примушувала Вас до виконання робіт;

- Вам погрожували або застосовували фізичну силу з метою примусової праці;

- Вас було задіяно у військовому конфлікті.

Ви маєте право подати заявку на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Для цього необхідно звернутися до місцевої держадміністрації та надати такі документи:

1. заяву;

2. копію документа, що посвідчує особу;

3. копію повідомлення посадової особи до правоохоронних органів про виявлений факт торгівлі людьми (у разі наявності);

4. документи щодо наявності підстав для встановлення статусу (наприклад, медичні висновки, витяг з ЄРДР, довідка СБУ про обмін/незаконне позбавлення особистої свободи/ перебування в полоні, довідку про перетин кордону, копії проїзних документів).

Протягом трьох робочих днів з дати подання заяви відповідальна особа місцевої державної адміністрації проведе з Вами співбесіду та заповнить опитувальний лист.

Статус надається строком до двох років та може бути продовжений за рішенням комісії, не більше як на один рік з дати закінчення такого строку.

У разі неналежного розгляду Вашої заяви про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми або відмови у наданні допомоги, Ви можете звернутися до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- особисто за адресою: вул. Інститутська,21/8, м.Київ, 01008;

- електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;

- або зателефонувати на гарячу лінію: 0800 50 17 20.