Держава в смартфоні: у Дії українці мають 17,9 мільйона електронних паспортів

Дата: 24.06.2023 18:23

У Дії українці мають 17,9 мільйона електронних паспортів. Про це під час засідання Комітету з питань цифрової трансформації повідомили перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб та Голова Комітету Михайло Крячко.

У березні 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон України № 1368- IX. Так, Україна стала першою у світі країною, яка юридично прирівняла електронний паспорт до паперового чи пластикового аналога.

Наразі в Дії українці сформували більше 5 млн ID-карток та 12,9 млн закордонних паспортів і можуть користуватися перевагами електронних документів. Адже їх неможливо забути вдома чи загубити, вони зручні у використанні й завжди під рукою — у смартфоні.

Завдяки електронним документам у Дії щодня мільйони українців відкривають рахунки в банках, подорожують чи отримують держпослуги.

Найбільш популярні сфери використання електронних паспортів:

• фінансовий сектор (банки, страхові, платіжні системи) — понад 12 млн разів
  • мобільні оператори — понад 308 тисяч разів
  • публічні послуги — понад 66 тисяч разів
  • медицина — понад 13 тисяч разів
  • комуналка — понад 45 тисяч разів
  • туризм (готелі і туристичне спорядження) — понад 7 тисяч разів
  • каршеринг — понад 3 тисячі разів
  • влаштування на роботу — понад 190 разів

Окрім цього, завдяки електронним паспортам у Дії українці можуть отримувати одні з найпопулярніших сервісів — єПідтримка, єВідновлення, єОселя тощо.