Переселенцям продовжили виплати. Багатим не платитимуть

Дата: 12.07.2023 17:03

Виплати автоматично подовжили на 6 місяців, до кінця січня 2024-го. Звертатися для їх подовження не потрібно. При цьому допомогу не виплачуватимуть таким категоріям громадян:

- тим, хто повернувся в покинуте місце проживання;

- тим, хто понад 30 днів перебуває за кордоном без обґрунтованих причин, підтверджених

- документами (відрядження, стажування, лікування, догляд за дитиною);

- тим, хто відбуває покарання або засуджений за колабораціонізм.

Також допомогу не продовжили переселенцям, які можуть дозволити собі суттєві витрати. Зокрема, з 1 вересня її не платитимуть тим, хто:

- придбав нове авто, випущене менше як 5 років тому (крім машин, куплених волонтерами);

- придбав на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок;

- має понад 100 тис. грн на рахунку в банку;

- купив валюту чи банківські метали на суму понад 100 тис. грн;

- має у власності житло розташоване на територіях, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.

Також відтепер людина зможе дистанційно відмовитися від статусу внутрішньо переміщеної особи без особистого звернення до органу соціального захисту населення.