В Україні змінили дати трьох державних свят

Дата: 14.07.2023 15:48

Верховна Рада ухвалила закон № 9431, який змінить дати державних свят в Україні. Він набуде чинності з 28 липня.

Відтепер

Різдво Христове святкуватимуть 25 грудня (замість 7 січня),

День Української Державности – 15 липня (замість 28 липня): коли вшановується пам’ять видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого

День захисників і захисниць України – 1 жовтня (замість 14 жовтня): пов’язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як зазначено у пояснювальній записці, мета законопроєкту #9431 – «відмова від російської спадщини».

Підпишуть закон після 28 липня, тому ще в цьому місяці День Української Державності буде 28 липня, – зазначив Железняк.

Нагадаємо, що ПЦУ переходить на новоюліанський календар з 1 вересня. Відтак, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня.