МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як оформити опіку над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин

Дата: 17.07.2023 21:30
Кількість переглядів: 113

Фото без опису

Через повномасштабне вторгнення РФ і бойові дії на території України багато українських громадян вважаються безвісти зниклими за особливих обставин

Хто має право набути статусу опікуна над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин?

Оформити опіку над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин мають право близькі родичі та члени сім’ї цієї особи. Закон № 2505 визначає коло осіб, які до них відносяться, це – чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

З чого розпочати процедуру встановлення опіки над майном?

Крок 1. Отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Для отримання витягу необхідно надіслати заяву на електронну пошту: pgmia@mvs.gov.ua або на адресу МВС: м. Київ, вул. Богомольця, 10, та додати копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки з особою, зниклою безвісти.

Перевірка даних здійснюється впродовж 30 календарних днів.

Витяг надсилається на зазначену у заяві електронну або поштову адресу.

Витяги надаються безоплатно.

Витяги надаються безоплатно.

ВАЖЛИВО!!! У випадку, якщо вам пропонують сплатити гроші за отримання витягу з Реєстру або будь-яке інше посередництво, необхідно повідомити Державне бюро розслідувань.

Крок 2. Звернутися до нотаріуса із заявою про встановлення опіки над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин долучивши отриманий витяг.

ДОВІДКОВО

Нормативно-правова база:

Закон України від 12.07.2018 № 2505-VIII «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» (далі – Закон №2505); Цивільний кодекс України; Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5.

До якого нотаріуса можна звернутися?

Звертатися можна до будь-якого нотаріуса за останнім місцем проживання особи, яка зникла безвісти за особливих обставин або за місцезнаходженням нерухомого майна чи основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.

Нотаріус на підставі заяви здійснює опис майна особи, яка зникла безвісти за особливих обставин з виїздом за місцезнаходженням майна або без виїзду на підставі відомостей реєстрів, кадастрів, автоматизованих інформаційних систем, інших документів.

Після отримання свідоцтва опікун над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, здійснює управління цим майном, а також забезпечує виконання зобов’язань такої особи за рахунок цього майна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь