Як отримати статус УБД добровольцям? Вимоги та нюанси
Нещодавно Кабмін затвердив порядок встановлення факту безпосередньої участі у захисті України добровольців, які офіційно не були у складі жодної з українських силових структур, починаючи з 24 лютого 2022 року на виконання норм Закону України № 2864-IX.
☝🏻Закон передбачає можливість надання статусу УБД громадянам, які добровільно виступили на захист держави в перший місяць військової агресії Росії, не встигнувши офіційно вступити до лав утворених відповідно до законів України військових об’єднань, формувань чи правоохоронних органів. А також – визнання членами сімей загиблих (померлих) захисників України родини таких добровольців, які віддали життя за Батьківщину.
Окрім того, Закон визначає коло осіб, які стали особами з інвалідністю під час оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави в російсько-українській війні.
Рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, прийматиметься Міжвідомчою комісією, що діє при Міністерстві у справах ветеранів України. Вона також зможе видати:
довідку за формою згідно з додатком 6 до постанови КМУ № 413 – для осіб з інвалідністю внаслідок війни;
довідку за формою згідно з додатком до постанови КМУ № 740 – для членів сімей загиблих (померлих) захисників України.
Ці довідки будуть однією з необхідних підстав для подальшого встановлення органами соцзахисту одного зі статусів: особи з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого (померлого) захисника України.
❗️Наголошу, що ця постанова Уряду дозволить забезпечити додержання прав вказаної категорії захисників України, добровольців, які стали особами з інвалідністю та членів родин загиблих (померлих) захисників України, які добровільно стали на захист Батьківщини.
Більше інформації – в інфографіці.