Українцям змінять умови в'їзду до країн Євросоюзу: дозвіл

Дата: 26.07.2023 17:10

📌 Українцям змінять умови в'їзду до країн Євросоюзу: дозвіл

У 2024 році набудуть чинності нові правила вʼїзду до країн Європейського Союзу (https://www.eeas.europa.eu/eeas/coming-visa-free-country-and-travelling-europe_en?s=221). (https://t.me/ua_lawyer) Для вʼїзду до ЄС потрібно буде отримати спеціальний дозвіл на подорожі (ETIAS).

🔹 Що це за дозвіл?

Дозвіл на подорож ETIAS – це нова вимога щодо в’їзду, запроваджена Європейським Союзом. Він стосується безвізових мандрівників, які в’їжджають до будь-якої з 30 країн Євросоюзу.

🔹 Кому він буде потрібен?

Дозвіл знадобиться громадянам 60 безвізових країн, серед яких - Україна.

🔹 Як його отримати?

Туристам необхідно буде подати заявки на порталі Європейської системи інформації та авторизації для подорожей. Для цього необхідно мати паспорт, дійсний більш ніж 3 місяці, вказати адресу електронної пошти, заповнити онлайн-форму та сплатити збір у розмірі 7 євро.

🔹 Скільки діятиме дозвіл?

Дозвіл на подорож ETIAS дає право перебувати в будь-якій із 30 європейських країн протягом 90 днів. Загалом дозвіл на подорож буде діяти протягом трьох років (або до закінчення терміну дії паспорта, який ви використали в заявці).

🔹 ETIAS не є візою

Для отримання дозволу на подорож ETIAS вам не потрібно буде йти в консульство, а ваші біометричні дані не збиратимуться. Подати заявку можна буде онлайн.