Які документи необхідні внутрішньо переміщеним медикам для працевлаштування у місцях тимчасового проживання

Дата: 31.07.2023 21:05
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

Через тривалу повномасштабну війну росії проти України чимало медиків були вимушені залишити власні домівки та робочі місця і переїздити до інших більш безпечних регіонів. Порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медик має подати стандартний пакет документів, зокрема:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

Якщо під час війни ви загубили документи або не маєте можливості їх забрати чи отримати, то відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформовані у сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні, паперові оригінали. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія».

Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

Зараз жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає. 

Міністерство охорони здоров’я України врегулювало питання забезпечення робочим місцем медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи й наразі працюють у медзакладах інших регіонів України.

Йдеться про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом МОЗ №414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». 

Відтак, облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. 

На сьогодні вже 4 618 внутрішньо переміщених медиків скористались можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону. 

Серед них: 2 062 лікарі, 1 664 фахівці (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 892 технічні працівники.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 285, Дніпропетровській – 210, Полтавській – 145 та Запорізькій областях – 139 осіб. 

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 343, Запорізькій – 205, Полтавській  – 169 та Харківській областях – 143 особи. 

Нагадаємо, що знайти потрібну вакансію можна на порталі вакансій для медичних працівників. 

МОЗ України й надалі робитиме все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну оплату праці під час війни. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь