Українські діти – не товар для іноземців!

Дата: 04.08.2023 10:19

Зі ЗМІ стало відомо, що у Києві та Харкові учасники злочинної організації під прикриттям діяльності клінік із надання послуг сурогатного материнства здійснювали продаж новонароджених дітей іноземним громадянам.

❗️Двоє власників приватних клінік підшукували жінок у скрутному матеріальному становищі та пропонували за гроші народити дітей від іноземних донорів під прикриттям сурогатного материнства. У свідоцтві про народження немовлят вказували іноземця-замовника, що у подальшому давало йому законні підстави вивезти дитину за межі держави. Вартість таких «послуг» ставила від 50 до 70 тис. євро.

❗️На сьогодні відомо, що внаслідок злочинної діяльності цього угрупування за кордон незаконно вивезено 8 немовлят. На щастя, вдалось попередити вивіз ще однієї дитини.

⏺Звернувся до правоохоронних органів з вимогою здійснення якнайшвидшого об’єктивного розслідування та притягнення до відповідальності винних у торгівлі дітьми. Існування подібних «схем» вказує на те, що відповідальність за торгівлю людьми має бути посилена.

☝🏻Особливо гостро це питання стало під час війни, коли ризик потрапляння у ситуації торгівлі людьми збільшився.

❗️Якщо вам стало відомо про ситуацію торгівлі людьми або ви постраждали від торгівлі людьми - звертайтесь за допомогою до правоохоронних органів або місцевих органів виконавчої влади.

‼️У разі неналежного реагування або відмови у наданні необхідної допомоги громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, можуть звернутися до мене, як Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
📍За адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008,
🆔Електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua
або
📞Зателефонувати на гарячу лінію (тел.: 0800501720).