МІЛОВСЬКА СЕЛИЩНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Луганська область, Старобільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Українським підліткам заборонять самостійно виїжджати за кордон: представили законопроєкт

Дата: 07.08.2023 15:58
Кількість переглядів: 134

Фото без опису

Під час війни в Україні багато батьків відправили своїх дітей за кордон, частина з них - у супроводі рідних або близьких, а деякі - виїхали самі. Дізнайтеся детальніше, як тепер зміняться правила самостійного виїзду підлітків за межі країни

У Верховній Раді розробили законопроєкт №9480 щодо захисту прав дітей під час тимчасового виїзду за межі країни. Таким чином, парламентарії хочуть обмежити самостійний виїзд підлітків за кордон. Розповідаємо, що зміниться.

Згідно із законопроєктом, підлітки віком від 16 до 18 року зможуть перетинати кордон:

- у супроводі одного з батьків і за згодою іншого;

- у супроводі довіреної особи;

- якщо йдеться про дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, - з дозволу органу опіки та піклування, який надаватиметься в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Підлітки, яким уже виповнилося 18 років, зможуть перетинати кордон самостійно, без супроводу батьків або уповноваженої особи. Таким чином можна буде уникнути випадків, коли соціальні служби в ЄС забирають юних українців до спеціальних закладів.

Чому нардепи вирішили змінити правила?

Станом на червень, у країнах Європи зафіксовано щонайменше 240 випадків відібрання дітей в українських біженців. Це відбувається переважно через відмінності в законодавстві з Україною.

За словами представника омбудсмена з прав дітей, сім'ї, молоді та спорту Ірини Суслової, дитину в українців забирали, наприклад, коли мама була змушена залишитися на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю з онукою. Оскільки бабуся не має жодної довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Тож соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину з родини.

"Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб урегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали дві речі - правову допомогу і переклад. Щоб далі, щоб вони могли представляти свої інтереси в суді, вони повинні мати адвоката і перекладача", - зазначила представниця омбудсмена.

Що робити якщо вашу дитину забрали соцслужби ЄС?

У разі, якщо ви відправили свою дитину за кордон із бабусею чи дідусем, і вашу дитину забрали працівники соціальної служби, зверніться в українське консульство в країні перебування.

У цій установі вам зможуть допомогти, оскільки саме консульства мають офіційне представництво України в інших країнах.

Також батьки можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини. Там запевняють, що беруть такі питання на контроль і самостійно спілкуються з консулом та з міжнародними партнерами для врегулювання цієї ситуації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь