Які підстави відмови від довідки ВПО та її особливості?

Дата: 08.08.2023 08:48

Особа, або її законний представник, можуть зробити це за власним бажанням. А також у разі:
🔹 повернення до постійного місця проживання, звідки перемістилися особи;
🔹 виїзду за кордон на постійне місце проживання.

Для цього потрібно повідомити про відмову орган соціального захисту населення за місцем обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв’язку протягом трьох календарних днів після настання підстави.

У заяві варто зазначити:
▪️дату видачі та номер довідки про взяття на облік ВПО;
▪️номер або серію (за наявності) паспорта громадянина України або іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні;
▪️свідоцтво про народження;
▪️реєстраційний номер облікової картки платника податків;
▪️унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).

За наявності технічної можливості ВПО може повідомити про відмову від довідки внутрішньо переміщеної особи засобами Порталу Дія.