Е-резидентство: незабаром іноземці зможуть відкривати бізнес і сплачувати податки в Україні онлайн

Дата: 07.09.2023 15:49

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка визначає механізм отримання іноземцем статусу е-резидента онлайн. Про це повідомляє Урядовий портал.

▪️Вона врегульовує:

• механізм набуття та скасування статусу е-резидента;

• порядок формування та ведення системи «Е-резидент» спільно з Державною податковою службою та банками;

• захист персональних даних електронних резидентів.

Відтепер для відкриття бізнесу в Україні іноземцям не потрібно бути присутніми особисто. Так само дистанційно можна буде керувати власною справою та відкривати банківські рахунки.

Зручним також буде механізм сплати податків і звітування. Цю функцію виконуватиме той український банк, де іноземець відкрив поточний рахунок. Тобто, фінустанова виступатиме його податковим агентом.

Повноцінно сервіс запустять після завершення розробки й тестування інформаційної системи.

Е-резидентство не буде доступне громадянам росії, білорусі та країн, що входять до «сірого» чи «чорного» списків Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF).