Як підтримати дитину у новому навчальному році: поради батькам

Дата: 11.09.2023 09:10

Стартував новий навчальний рік, і діти нині потребують особливої підтримки від батьків. У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» розроблено рекомендації, які полегшать школярам процес адаптації.

🟢Впевненість дитини у своїх силах

Перш за все батькам варто:

- створити у родині атмосферу взаємоповаги та безпеки;

- привчити дитину сприймати помилки не як вирок, а як досвід;

- давати дитині практичні знання й уроки, закріплені у діях;

- доручати дитині дрібні або навіть вже знайомі завдання, а потім разом святкувати їх виконання.

🟢Підтримка батьків

Навчатися зараз дійсно непросто, і дітям важливо знати, що їх розуміють. Тому обов’язково говоріть їм про це.

Не намагайтеся стимулювати дітей соромом і почуттям провини – це позбавляє їх сил і стає ще одним травмуючим фактором.

Дітям у цей період дуже важливо знати, що мати свій темп роботи та засвоєння матеріалу – нормально.

Робіть паузи, пропонуйте різні завдання та активності й обов’язково висловлюйте своє розуміння та підтримку.