В Україні розпочалась інформаційна кампанія з працевлаштування ВПО

Дата: 12.09.2023 10:05

Луганський обласний центр зайнятості долучається до проведення інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», яка триватиме у вересні та жовтні 2023 року. Ініціатором проведення кампанії виступило Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Мета компанії:
•  Посилити комунікацію між роботодавцями, центрами зайнятості, міжнародними гуманітарними організаціями та ВПО.
•  Розробити місцеві програми працевлаштування та/або перекваліфікації ВПО.
•  Збільшити кількість працевлаштованих ВПО.

Результати, яких вже вдалося досягти:
•  З початку 2023 року  послугами служби зайнятості скористалися майже 46 тисяч переселенців.
•  За сприяння служби зайнятості у січні-серпні 2023 року працевлаштовано 10 тисяч переміщених осіб.
•  Близько 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб з початку року отримали ваучер на навчання.
•  Завдяки компенсаційним виплатам, які були надані роботодавцям за працевлаштування ВПО, нове робоче місце з початку цього року отримали 10,3 тис. внутрішніх переселенців.

Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО:
-  Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram і Viber.
-  Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання.
Фото без опису-

У межах проєкту єРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа», «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.

Наше спільне завдання – запобігти соціальній та гуманітарній кризі в України, забезпечити успішну інтеграцію переселенців у нових громадах. Це допоможе покращити економічну ситуацію в країні та полегшить боротьбу України з ворогом.