До уваги ВПО! Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" надаватиме соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам.

Дата: 14.09.2023 14:28

Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" надаватиме соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам. Такі послуги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України №248 від 21 березня 2023 року. Це експериментальний проєкт Міністерства соціальної політики, він розпочався 1 квітня 2023 року та триватиме до кінця 2024 року.

Як повідомили в Дрогобицькій РВА, санаторій у Трускавці безоплатно надаватиме допомогу:

• внутрішньо переміщеним особам, яким виповнилося 60 років;
  • особам з інвалідністю з-поміж ВПО;
  • тим, у кого зруйноване чи пошкоджене житло внаслідок російських обстрілів.

Для них буде доступний притулок максимум на 6 місяців для однієї людини. Також буде проживання та адаптація, яка дозволить надалі проживати самостійно та покращити самообслуговування. Планується стаціонарний догляд, але не більше як 50 особам. У санаторії будуть і лікарі, і реабілітологи. Одночасно там можуть перебувати 200 осіб, реалізовуватиметься лікувальна програма, про це повідомляють в районній адміністрації.

Щоб отримати послуги санаторію, людина, або її опікун має звернутися в управління соціального захисту тієї громади, де перебуває на обліку. Туди потрібно подати заяву і пакет документів: паспорт, код платника податків і довідку про взяття на облік ВПО. Якщо житло зруйноване через російську агресію, то необхідно надати акт про втрату житла.