Щодо повернення коштів в рамках Програми «єПідтримка»

Дата: 18.09.2023 13:29

Фото без описуФото без опису

Відповідно до Порядку надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 № 1272 “Деякі питання надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка” із змінами (далі – Постанова), передбачалось, що допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам – підприємцям, страхувальники яких, зокрема, не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Згідно з пунктом 2 Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка”,

затвердженого Постановою, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем відповідної бюджетної програми є Мінекономіки.

Пунктом 4 статті 20 Бюджетного кодексу України визначено, що відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі їх виконання забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень.

Ураховуючи викладене, з метою здійснення державного фінансового контролю за законністю та ефективністю використання державних коштів та за дорученням Уряду Мінфіном проведено верифікацію заявок на отримання застрахованими особами одноразової матеріальної допомоги у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні та моніторинг державних виплат у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу).

За результатами першочергової та ретроспективної верифікації державних виплат, здійснених в рамках Програми “єПідтримка”, проведеної Мінфіном з використанням даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, виявлено, що виплати отримали застраховані особи, які є працівниками бюджетних установ, що суперечить умовам Програми “єПідтримка”.

Мінекономіки наголошує на необхідності термінового повернення коштів до резервного фонду державного бюджету, що дозволить спрямувати їх для забезпечення ключових потреб суб’єктів сектору національної безпеки та оборони в умовах воєнного стану, введеного в Україні відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022.

Ураховуючи зазначене, просимо працівників Міловської селищної ради та її виконавчих органів, комунальних підприємств, установ, закладів  Міловської селищної ради повернути неправомірно отримані кошти на небюджетний рахунок Мінекономіки за наступними реквізитами:

Міністерство економіки України

ЄДРПОУ 37508596

UA308201720355119008002079547

в Державній казначейській службі України м. Київ.

Звертаємо увагу, що при перерахуванні коштів треба обов’язково враховувати одноразову комісію банку за здійснення переказу, інакше сума повернення не буде відповідати сумі неправомірно отриманої допомоги 6500 гривень, та зменшена на суму комісії банку.

Разом з тим, при поверненні коштів обов’язково треба вказувати ПІБ та РНОКПП.