Що робити, якщо ВПО виселяють з гуртожитків навчальних закладів

Дата: 18.09.2023 14:30

Мінреінтеграції висловило офіційну позицію про те, що виселення внутрішньо переміщених осіб з гуртожитків навчальних закладів без надання альтернативного місця проживання є неприпустимим. Джерело

Про допомогу

У звʼязку з поверненням навчальних закладів до очної форми навчання гостро постало питання виселення з гуртожитків внутрішньо переміщених осіб для подальшого поселення студентів. Що робити, якщо ВПО виселяють з гуртожитків навчальних закладів? Відповідно до ст. 9 Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” ВПО мають право, на забезпечення органами державної виконавчої влади можливості безоплатного тимчасового проживання протягом шести місяців з моменту взяття на облік ВПО. При цьому комунальні платежі переселенці мають сплачувати самостійно. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено. Ще минулого року Мінреінтеграції висловило офіційну позицію про те, що виселення ВПО з гуртожитків без надання альтернативного місця проживання є неприпустимим. Щоб скористатися можливістю тимчасового безоплатного житла, внутрішньо переміщена особа повинна подати заяву до уповноважених органів (сільської, селищної, міської ради), за місцем реєстрації її як ВПО. До заяви додаються:

• копія паспорта громадянина України
  • копія довідки ВПО та копії відповідних довідок членів сім’ї
  • копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї
  • копія РНОКПП
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності

Першочерговим правом на забезпечення таким житлом наділені:

• багатодітні сім’ї
  • сім’ї з дітьми
  • вагітні жінки
  • особи, які втратили працездатність
  • особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії РФ

Куди звертатися

Якщо вас виселяють і нічого не пропонують натомість, ви можете звернутися на гарячу лінію Мінреінтеграції: 1548 або на гарячу лінію Уповноваженого Верховної ради з прав людини: 0800501720, 0442997408