Як надавати першу психологічну допомогу: поради від поліцейських-психологів Луганщини

Дата: 23.09.2023 15:43

Усі ми в той чи інший період життя стикаємося із складними ситуаціями та викликами. Інколи підтримка потрібна нам самим, проте є ситуації, в яких ми можемо допомогти іншим. Як правильно надавати першу психологічну допомогу розказують поліцейські-психологи Луганщини.

1. Встановіть контакт з людиною, представтеся та спитайте її ім'я, скажіть хто ви (за професією або ін.): будьте спокійним, звертайтеся з повагою, говоріть
доброзичливо.

2. Говоріть коротко та лаконічно,
відведіть людину у безпечне місце.

3. Спитайте, як ви можете допомогти, і будьте готові до того, що люди у стресовій ситуації можуть потребувати різного - якихось базових речей, інформації, емоційної підтримки та заспокоєння.

4. Надайте дієву допомогу або за можливості залучіть людину до дій, спрямованих на опанування ситуації
спитайте, чи є хтось (з близьких, родичів, друзів), кому людина хотіла би зателефонувати, допоможіть налагодити
зв'язок.

5. Спілкуйтеся ненав'язливо: більше слухайте, менше говоріть; не розпитуйте, але слухайте уважно.

6. Спокійно сприймайте відмову спілкуватись, скажіть, що будете поруч або неподалік, і що вас можна за необхідності покликати або попросити про щось.

І пам‘ятайте, головним принципом при наданні першої психологічної допомоги є «Не нашкодь!»