ОНЛАЙН-ЗАХІД ЗА УЧАСТІ НАЧАЛЬНИКА МІЛОВСЬКОЇ СВА ІРИНИ БОЛТКОВОЇ ДО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Начальник Міловської селищної військової адміністрації Ірина Болткова 10 жовтня 2023 року долучилася до онлайн-заходу присвяченого Дню ментального здоров’я.
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Повномасштабна російська агресія серйозно вплинула на психоемоційний стан мільйонів українців. Біль втрати через смерть близьких людей на полі бою або від обстрілів, розлука з рідними, які виїхали за кордон, фінансові труднощі, невпевненість у завтрашньому дні — все це суттєво впливає на психічне здоров’я українців. За оцінками експертів, 40–50 % населення України потребуватимуть психологічної допомоги. У певних групах населення кількість таких людей буде становити: з-поміж військових та ветеранів — 1,8 млн; серед людей старшого віку — 7 млн; близько 4 млн — дітей та підлітків. Прогнозована потреба в допомозі з питань психічного здоров’я на первинній ланці медицини — 27 млн звернень. Водночас близько 3–4 млн українців матимуть певний розлад психічного здоров’я — помірної або тяжкої форми.
На даний момент в Україні реалізовується національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка враховує найкращий досвід західних країн.
У рамках програми різні форми навчання вже пройшли близько 60 тисяч фахівців, які допомагають і допомагатимуть українцям зберегти своє ментальне здоров’я.
Як повідомлялося, у березні за ініціативою першої леді Олени Зеленської в Україні стартувала комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Мета кампанії — навчити українців піклуватися про своє ментальне здоров’я та показати інструменти, які допоможуть подолати тривогу.
На сьогодні, найбільша кількість вимушених переселенців - це мешканці Луганської області. Кожен був вимушений покинути рідні домівки, багато хто пережив втрату рідної людини чи знаходяться в постійному хвилюванні за життя і здоров’я тих, хто зараз на полі бою захищає нас від лютого ворога. В цей тяжкий час не варто залишатись на одинці. Адже, далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям врегулювати психоемоційний стан.
Очільник Луганщини Артем Лисогор, звернувшись до учасників заходу, зазначив, що Програма ментального здоров’я «Ти як?» дає можливість побороти наслідки війни громадянам Луганщини, які вже двічі рятуються від ворожого вторгнення.
За професійною допомогою психолога можна звернутися до Центрів зайнятості, до закладів медицини, а також соціальної та медичної сфери, про це повідомила Уповноважена з питань впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у Луганській області Катерина Безгинська.
Також до участі у заході долучилися регіональний координатор програми ментального здоров’я «Ти як?» у Луганській області Інна Сазонова, генеральний директор КНП ЛОР «Центр психічного здоров’я» Микола Овчаренко, експерт Департаменту охорони здоров’я ОВА Олександра Антоненко, фахівець Луганського обласного центру зайнятості Ганна Левенець, представник Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Ганна Лемешко.