Посттравматичний стресовий розлад: що потрібно знати батькам та опікунам?

Дата: 16.10.2023 16:07

Діти, яких вдається повернути з ТОТ чи росії, потребують особливої уваги, підтримки психологів та кейс-менеджерів. Партнер Мінреінтеграції «Українська мережа за права дитини» спільно з міжнародною гуманітарною організацією Save the Children опублікували поради щодо того, як розпізнати ПТСР у таких дітей та як діяти у разі його виявлення.

Ознаки ПТСР:

• прояви агресії, депресія, гіперактивність, роздратування;

• порушення пам’яті, уваги та концентрації на звичних справах;

• підвищена тривожність, сонливість чи безсоння.

Як діяти?

• Потурбуйтеся про власний врівноважений психологічний стан. Ваша надто емоційна реакція на розповідь дитини про пережите може її налякати.

• Не замовчуйте події, що сталися. Ігнорування проблеми може стати причиною виникнення вторинних психічних проблем.

• Важливо бути уважними до емоційного стану дитини та вчасно звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.