Для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспит на знання української мови, історії та Конституції

Дата: 28.10.2023 10:32

27 жовтня 2023 року набув чинності закон № 2996-IX , який вносить зміни щодо умов прийняття до громадянства України.

Відповідно до закону, тепер для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на лише на знання української мови, як раніше. Також доведеться засвідчити знання історії та Конституції України. Іспити потрібно скласти протягом двох років з моменту прийняття до громадянства.

Згідно з рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, для набуття громадянства України особа має володіти державною мовою не нижче середнього рівня першого ступеня (В1).

У пояснювальній записці закону також зазначено, що іноземці, які вже отримали громадянство, впродовж двох років мають скласти іспит, інакше його анулюють.

ЗОКРЕМА УМОВАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА, ЗГІДНО З КОНСТИТУЦІЄЮ Є:

• визнання і дотримання Конституції України та законів України;
  • подання декларації про відсутність іноземного громадянства або зобов`язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);
  • безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх 5 років. Для певних осіб мінімальний термін становив 2 роки;
  • отримання дозволу на імміграцію;
  • володіння державною мовою відповідно до рівня, встановленого законодавством України. Підтверджується сертифікатом про рівень володіння державною мовою;
  • наявність законних джерел існування.

Закон встановлює винятки з цього правила для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною (наприклад, особи, які проходять військову службу за контрактом в ЗСУ), а також особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес або які отримали посвідку на тимчасове проживання. Однак їм необхідно буде подати заяву-зобов’язання про те, що протягом 2 років вони складуть вищевказані іспити.