Посилити інформування громадян із ТОТ щодо відновлення документів
Посилити інформування громадян із ТОТ щодо відновлення документів
Часто у людей, які виїжджають із ТОТ, втрачені документи. Відновити їх – досить нешвидкий процес.
▪️Люди мають бути всебічно поінформовані про можливість звернутися за допомогою у відновленні документів. На цьому Ірина Верещук наголосила на одній із робочих нарад.
▪️Нагадуємо, втрачені чи протерміновані документи не завадять повернутися додому. Відповідно до законодавства, громадянин України за жодних підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.
▪️З питаннями щодо відновлення документів необхідно звернутися до Державної міграційної служби. Ознайомитись із процедурою отримання допомоги, яка надається протягом періоду оформлення документів, можна в інфографіці.
💬«Держава та волонтери мають чітко інформувати людей щодо того, куди звертатись і що робити для відновлення документів. Оскільки без документів люди не можуть отримувати соціальну допомогу і вести нормально життя», – зазначила Віцепрем’єрка.
▪️Також евакуйовані українці не можуть поселитись у тимчасове житло, адже у багатьох випадках їх не беруть без документів. Посадовиця наголосила на необхідності створення удосконаленого механізму, за яким таке поселення буде можливе.
▪️Окрему увагу Ірина Верещук акцентувала на такій проблемі у людей, які евакуюються через пункт пропуску «Колотилівка – Покровка». Вона доручила скласти списки українців, у яких втрачені документи та які потребують допомоги у вирішенні бюрократичних питань.
Джерелоhttps://minre.gov.ua/2023/11/04/posylyty-informuvannya-gromadyan-iz-tot-shhodo-vidnovlennya-dokumentiv/